close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
دانلود کتاب آموزش نرم افزار fluent و gambit بصورت PDF

 دانلود کتاب آموزش نرم افزار fluent و gambit بصورت PDF

امروز برای کاربران عزیز کتاب آموزش نرم افزار fluent و gambit را بصورت PDF آماده کرده ایم . نرم‌افزار فلوئنت (به انگلیسی: FLUENT)‏ ، یک نرم‌افزار مهندسی به کمک رایانه در زمینه دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) برای مدل کردن جریان سیال و انتقال حرارت در هندسه‌های پیچیده می‌باشد. این نرم‌افزار امکان تغییر شبکه، به صورت کامل و تحلیل جریان با شبکه‌های غیرساخت‌یافته برای هندسه‌های پیچیده را فراهم می‌سازد. نوع مش‌های قابل تولید و دریافت توسط این گروه نرم افزاری شامل شبکه‌هایی با المان‌های مثلثی و چهارضلعی (برای هندسه‌های دوبعدی) و چهاروجهی، شش وجهی، هرمی‌یا گوه‌ای (برای هندسه‌های سه‌بعدی) می‌باشد. همچنین فلوئنت به کاربر اجازه‌ی بهبود شبکه (مثلا ریز کردن یا درشت کردن شبکه در مرزها و مکان‌های لازم در هندسه) را می‌دهد. نرم‌افزار فلوئنت اوج هنر برنامه‌نویسی برای مدل کردن جریان سیال و انتقال حرارت در هندسه‌های پیچیده می‌باشد. این نرم‌افزار امکان تغییر شبکه، به صورت کامل و تحلیل جریان با شبکه‌های غیرساخت‌ یافته برای هندسه‌های پیچیده را فراهم می‌سازد. نوع مش‌های قابل تولید و دریافت توسط این گروه نرم افزاری شامل شبکه‌هایی با المان‌های مثلثی و چهارضلعی (برای هندسه‌های دوبعدی) و چهاروجهی، شش وجهی، هرمی‌یا گوه‌ای (برای هندسه‌های سه‌بعدی) می‌باشد.
همچنین فلوئنت به کاربر اجازه‌ی بهبود شبکه (مثلا ریز کردن یا درشت کردن شبکه در مرزها و مکان‌های لازم در هندسه) را می‌دهد. این بهینه‌سازی برای حل و شبکه، ‌قابلیتی در اختیار کاربر قرار می‌دهد که نتایج را در ناحیه‌هایی که دارای گردابه‌های بزرگ (مانند لایه‌ی مرزی و …) باشند،‌دقیق‌تر سازد. این قابلیت‌ها مدت زمانی را که برای تولید یک شبکه‌ خوب احتیاج می‌باشد در مقایسه با حل در شبکه‌های ساخت‌یافته به صورت قابل ملاحظه‌ ای کاهش می‌دهد. این نرم‌افزار با زبان برنامه‌نویسی C نوشته شده است و از تمامی‌توان و قابلیت انعطاف این زبان بهره می‌برد. نتیجتا این نرم‌افزار استفاده از حافظه‌ دینامیک، ساختار مناسب داده‌ها و اطلاعات و کنترل انعطاف‌ پذیر محاسبات را ممکن می‌سازد.
همچنین در خصوص نرم افزار گمبیت می توان گفت این نرم افزار وابسته به شرکت نرم افزاری Ansys Inc از سری نرم افزارهای رشته ی مهندسی مکانیک و به طور مستقیم در ارتباط با نرم افزار مشهور fluent می‌باشد. به طور خلاصه می‌توان گفت که با استفاده از گمبیت، طراحی و مش بندی یک شبکه ی تحلیل انجام می‌گیرد و آنگاه در نرم افزار fluent تحلیل‌ها بر روی فایلی که از نرم افزار گمبیت حاصل شده است، صورت می‌پذیرد. در واقع فایل خروجی از گمبیت ورودی نرم افزار فلوئنت خواهد بود.
کاربردهای این نرم افزار در هر تحلیلی خواهد بود که با استفاده از نرم افزار فلوئنت قابل انجام است، از مسائل انتقال حرارتی تا تمامی‌مباحث سیالاتی. همگی این زمینه‌ها می‌تواند نیاز ما را به فراگیری نرم افزار گمبیت آشکار سازد.
مجموعه کتاب آموزشی نرم افزار فلوئنت و گمبیت که شامل کتب آموزشی این دو نرم افزار به زبان اصلی بوده که به صورت موضوعی گردآوری شده است، مباحثی که در این مجموع پوشش داده شده به شرح زیر است:

    Airfoil
Annulus
Cavity
CFD
CVD
Cylinder
Gambit Cylinder
In Cylinder
Manifold
Nozzle
Ohmic heater
Pipe
Plate
Tank
Wave

توجه : این کتاب به زبان انگلیسی می‌باشد.

رمز فایل

www.downloadsoftware.ir

منبع : دانلود سافت ور

 


برچسب ها : آموزش نرم افزار fluent+pdf, آموزش نرم افزار gambit, آموزش نرم افزار gambit+pdf, آموزش نرم افزار فلوئنت, آموزش نرم افزار گمبیت, آموزش نرم افزار گمبیت به زبان فارسی, آموزش نرم افزار گیمپ, دانلود آموزش تصویری نرم افزار fluent, دانلود آموزش فارسی نرم افزار gambit, دانلود آموزش نرم افزار fluent, دانلود آموزش نرم افزار gambit, دانلود آموزش نرم افزار فلوئنت, دانلود آموزش نرم افزار گمبیت, دانلود رایگان آموزش نرم افزار فلوئنت, دانلود کتاب آموزش نرم افزار fluent, دانلود کتاب آموزش نرم افزار فلوئنت, کتاب آموزش نرم افزار fluent, کتاب آموزشی نرم افزار fluent,