close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
آمادگی آزمون تافل

آمادگی آزمون تافل

آزمون تافل بکی از آزمون های مهم زبان انگلیسی است که دارای اعتبار و ارزش بالایی در جهان هست و این آزمون توسط شرکت ETS که در دانشگاه پرینستون امریکا هست برگذار می شود. این آزمون معمولا هر هفته شنبه ها در ایران برگذار می شود و هزینه آن فعلا ۲۱۵ دلار هست که در پست های بعدی در رابطه با نحوه ی ثبت نام در آزمون و واریز وجه توضیح داده خواهد شد.

در ادامه قدم های اصلی آمادگی آزمون تافل را به شما معرفی می کنیم.

۱. افزایش دانش Reading

مهمترین نکته در این بخش داشتن دانش لغت بالاست. علاوه بر بخش Reading در Listening نیز لغت های بسیار زیادی به کار رفته اند و شما برای کسب نمره ی بالا در این آزمون باید معنی اکثر لغات را بدانید. برای روان تر شدن خواندن نیز می توانید از حالا کتاب های انگلیسی را مطالعه کنید.

برای مطالعه لغت منابع زیر پیشنهاد می شود:

  • کتاب ۵۰۴ لغت که حتما پیشنهاد می شود نسخه ی ترجمه شده و فارسی آن را تهیه نکنید.
  • کتاب لغات ضروری تافل (Essential Word for TOEFL)
  • لغات hardworker که یک مجموعه ۱۸۰۰ تایی و یا ۱۲۱۲ عددی لغات آزمون تافل هست.

برای مطالعه لغت و افزایش دانش لغت برای آزمون تافل منابع بالا کافیست.

مهم ترین نکته در مطالعه لغات، مرور و به خاطر سپردن آن هاست که یکی از بهترین روش ها برای این منظور استفاده از سایت ممرایز هست.

۲. افزایش دانش Listening

در آزمون تافل شما نیاز به دانش بالای Listening‌ دارید زیرا علاوه بر همین بخش ۴ بخش از Speking و یک بخش از Writing شامل Listening می شود.

برای افزایش دانش Listening روش زیر پیشنهاد می شود:

  • اگر سطح زبان شما پایین است بهتر است از کتاب Basic Tactics for Listening شروع کنید که ۳ سطح هست و سطح ها را به ترتیب بزنید.
  • اگر سطح زبان شما متوسط است مستقیم سراغ نرم افزار ‌TPO (نرم افزار شبیه سازی آزمون) بروید و اصلا نگران نباشید ابتدا نمره ی شما پایین است ولی به مرور زمان نمره تان افزایش میابد. البته به شرطی که آزمونتون رو بررسی کنید و غلط هاتون رو اصلاح کنید. آزمون های آخر (۴۰ به بعد را برای آزمون اصلی و تمرین فعلا نزنید)

۳. افزایش دانش Speaking

برای افزایش دانش Speaking تا می تونید با دوستان و خانواده و حتی با خودتون انگلیسی صحبت کنید و فیلم و سریال انگلیسی ببینید تا با سبک گفتن و لهجه آن ها آشنا شوید. شرکت در کلاس زبان و free discussion نیز مناسب است. همچنین نرم افزار TPO و گوش کردن به voice افرادی که قبلا در آزمون شرکت کردند و نمره ی بالا گرفتن نمره ی شما را به حد نصاب می رساند

۴. افزایش دانش Writing

در این بخش شما فقط نمونه writing های دیگران را بخوانید و تمرین کنید همچنین سعی کنید سرعت و دقت نوشتن خود را بالا ببرید. نرم افزار TPO نیز مناسب هست.

در نهایت برای کسب نمره ی بالا در دو بخش آخر که اکثر شرکت کنندگان در این بخش ها نمره ی خود را از دست می دهتد داشتن ایده و Brain strom بسیار مفید است و سعی کنید تا می توانید این بخش ها در شرایطی مانند شرایط آزمون تمرین کنید. برای ۲ بخش اول نیز تا می توانید نرم افزار TPO را تمرین کنید و با تمرین این ۲ بخش در نرم افزار مره تان بالا می رود ولی برای بخش های Speaking و Writing نرم افزار TPO کافی نیست و همت بیشتری نیاز است.

به امید موفقیت شما عزیزان

منبع:مهندسی مکانیک ساخت و تولید

برچسب ها : آمادگی آزمون toefl, کسب نمره بالا در تافل, منابع آزمون تافل, Toefl, Toefl preparation, آزمون toefl,